Dzień dobry, Bonjour!

Witajcie w świecie Madame!

W naszym sklepie próbujemy zatrzymać czas, a właściwie przenieść się w czasie do zupełnie innego świata lat 70., 80. i 90-tych oraz na początek drugiego tysiąclecia!

W tamtych czasach zdecydowanie inaczej rozumiano modę. Zwracano uwagę na detal, używano materiałów wysokiej jakości - jednym słowem dbano o standardy.

Dziś w masowej, outsourcingowej produkcji za “jednego dolara” - odzież straciła swoją wartość, swoją ponadczasowość. 

Myśl o modzie vintage pojawiła się w naszych głowach głównie z dwóch powodów - po pierwsze z chęci posiadania i noszenia wyjątkowych, ponadczasowych ubrań oraz potrzeby zadbania o naszą planetę - przeciążoną nadmierną produkcją głównie na kontynencie azjatyckim. To także troska o los osób pracujących w fabrykach w bardzo trudnych warunkach. Czujemy się fair nosząc rzeczy z krajów, w których firmy tekstylne dbają o osoby pracujące.

Warto wspomnieć, że moda vintage dotarła już wiele lat temu do europejskich miast, np. do Paryża, Berlina czy Londynu. Pierwsze vintage shopy pojawiły się w Polsce dekadę temu. Długi czas szukaliśmy miejsca w świecie “używanej” mody dla Madame. Zaczynaliśmy skromnie na mniejszych eventach, pchlich targach wietrzących szafy oraz targach modowych.  

W 2019 roku udało nam się otworzyć stacjonarny sklep przy ul. Chmielnej 24 w Warszawie.

Dziś stawiamy sobie kolejne wyzwanie - rozpoczynamy sprzedaż naszych vintydżów online!

Madame Vintage to marka założona z miłości do ubrań. Madame (właściwie Madame Marta Wiśniewska :) od wielu lat wyszukuje perełki vintage dla siebie, a od prawie dwóch lat robi to również dla swoich klientek i klientów. U Madame znajdziecie po trochu wszystkiego - duży asortyment jeansów, kolorowych koszul, swetrów. A także piękne sukienki, bluzy z ciekawymi nadrukami, skórzane kurtki oraz dodatki. Dużo Francji elegancji, ale też casual i sport. 

I pamiętajcie! Dla Madame ubrania nie mają płci!

Mamy nadzieję, że dzięki naszej działalności zmienimy choć trochę oblicze polskiej mody. 

Wyznajemy zasadę less waste - mniej, z dobrą jakością, czyli ekologiczniej. 

Dajemy ubraniom drugie życie - ratujemy je przed zapomnieniem!

DOŁĄCZ DO MADAME - ZALOGUJ SIĘ